Samorządowe Przedszkole nr 9 w Krakowie
Strona głowna  /  Innowacja
Innowacja

INNOWACJA

W naszym przedszkolu, w grupie Kubuś Puchatek od października 2021 prowadzone będą zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej "W Akademii Pana Kleksa", która będzie trwała do maja 2022 roku. Prosimy rodziców o pomoc  w organizacji "kleksowego kącika" w naszym przedszkolu. Będziemy potrzebować rekwizytów związanych z książką jak np: guziki, kolorowe szkiełka, surdut, pudełko z piegami, chory (popsuty) tramwaj, szpak, powiększająca pompka, okulary - binokle, senne lusterko, różne wydania książki itp.

Na rekwizyty czekamy do 22 października z możliwością uzupełniania wystawy przez cały czas trwania innowacji.

W trakcie innowacji dzieci będą brały udział 2 razy w miesiącu w słuchaniu kolejnych rozdziałów "Akademii Pana Kleksa", w zabawach, wyjściach do biblioteki i kina na zajęcia związane z lekturą. Przez cały rok szkolny będzie tworzyć prace plastyczne tematyczne i uzupełniać nimi "kleksowy kącik". Zaprosimy również dzieci na bal do Akademii. Cały rok z Kleksem uwieńczymy przedstawieniem a także ( w miarę możliwości) wycieczką do Bajki Pana Kleksa w Katowicach.  Życzymy dzieciom i Państwu miłych wrażeń :)

Autorki innowacji; Agnieszka Jurkowska i Justyna Ziarkowska

Ostatnia aktualizacja: 2021-10-17