eTWINNING

W roku szkolnym 2021 / 2022 nasze przedszkole przystąpiło do międzynarodowego programu szkół i przedszkoli eTwinning. Nauczycielki pełniące funkcję koordynatorek programu w naszym przedszkolu, brały udział w szkoleniach prowadzonych przez trenerkę i ambasadorkę Agatę Reichert-Żaczek. eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli.
Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.
eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

Grupa Krasnoludki została zaproszona do realizacji projektu "WINNIE THE POOH'S FRIENDS". Autorkami projektu są nauczycielki  partnerskiego Samorządowego Przedszkola nr 75 w Krakowie.

CELE OGÓLNE PROJEKTU:

Rozbudzanie zainteresowania dzieci literaturą piękną.

Rozwijanie wyobraźni i kreatywności.

Kształtowanie u dzieci przyjaznego stosunku do innych.

Nauka nazywania i wyrażania emocji i uczuć, określania własnych preferencji.

Mamy nadzieję, że udział w projekcie przyniesie dzieciom, nauczycielom i rodzicom wiele wrażeń i pozytywnych emocji!