GRUPA BIEDRONKI

ROK 2023/3024

GRUPA BIEDRONKI

Witamy po wakacjach!!!

Serdecznie witamy wszystkie dzieci z grupy Biedronki oraz ich rodziców w nowym roku szkolnym 2023/2024. Życzymy dużo radości i świetnej zabawy!!!

Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to dzień kreatywności i odwagi. Na zajęciach słuchaliśmy opowiadania o zwyczajnej kropce, która zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti.

Dzień Przedszkolaka

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Były konkursy, gry, radosne zabawy. Wszystkim dzieciom życzymy spełnienia marzeń, cudownych wrażeń, mnóstwa radości i wielu słodkości! Zdjęcia z wydarzenia są dostępne na Facebooku.

Powitanie Jesieni

We wrześniu świętowaliśmy nadejście nowej pory roku - jesieni. Pani Jesień przysłała nam list, a w nim wiele ciekawych zabaw jesiennych, w których braliśmy chętnie udział.

Dzień Chłopaka

29 września chłopcy z naszej grupy obchodzili swoje święto – „Dzień Chłopaka”. Był to dzień pełen wrażeń, radości i świetnych zabaw. Chłopcy zostali obdarowani przez dziewczynki drobnymi upominkami, za co dziękujemy Rodzicom!

Dzień Uśmiechu

02.10.2020 r. był dla Biedronek bardzo wesołym dniem. :)

Dzień Edukacji Narodowej

13 października wzięliśmy udział w uroczystości dla nauczycieli i wszystkich pracowników przedszkola, przygotowanej przez najstarsze grupy: „Żabki” i „Motylki”. Wszystkie panie otrzymały od dzieci drobny upominek. My dodajemy od siebie życzenia dla wszystkich nauczycieli: takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, pięknych pomysłów oraz cierpliwości i wytrwałości, aby uczenie dzieci zrodziło wiele cennych owoców.

Spektakl "Piotruś Pan"

19 października odwiedziliśmy kino Kijów i obejrzeliśmy przedstawienie o chłopcu pochodzącym z Nibylandii -  "Piotruś Pan", organizowane przez Narodowy Teatr Edukacji.

Teatrzyk pt. „Maniery Biedronki Lucynki”

24 października nasze przedszkole odwiedził Teatr Kanon prezentując teatrzyk pt. "Maniery Biedronki Lucynki". Bohaterowie utrwalili nam wiadomości na temat dobrego wychowania i stosowania zwrotów grzecznościowych: dziękuję, proszę, przepraszam.

Dzień Niepodległości

10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Niepodległości. Uczestniczyliśmy w uroczystym Apelu i śpiewaliśmy Hymn Polski.

Dzień Pluszowego Misia

24 listopada  świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Poznaliśmy historię pluszowego misia, bawiliśmy się przy piosence: ”Jadą, jadą misie”, przedstawialiśmy przyniesione z domu misie, tańczyliśmy, wykonywaliśmy misiową pracę plastyczną.

Andrzejki

30 listopada świetnie bawiliśmy się podczas zabawy andrzejkowej. Zabawę poprowadził Pan Wodzirej.

Mikołajki

4 grudnia odwiedził nas Św. Mikołaj. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia pt. „Prezent Świętego Mikołaja”. Zaśpiewały Mikołajowi piosenkę „Święty Mikołaj zbliża się…” Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały zasłużone upominki. Zdjęcia z wydarzenia są dostępne na Facebooku.

Mobilne oceanarium

18 grudnia nasze przedszkole odwiedziło mobilne oceanarium, które zabrało nas w niezwykłą  podwodną podróż. W specjalnym namiocie mogliśmy zobaczyć film o podwodnym życiu roślin i zwierząt. Ten dzień przyniósł nam wiele pozytywnych emocji!

Spotkanie z Rodzicami z okazji Świąt Bożego Narodzenia

20 grudnia w naszej sali było pięknie, uroczyście i świątecznie. Wykonaliśmy świąteczne przedstawienie „W Aniołkowie” i wręczyliśmy drobne upominki swoim rodzicom. Na koniec czekała nas świąteczna uczta, którą przygotowali nasi wspaniali Rodzice, którym dziękujemy za zaangażowanie! Życzmy wszystkim cudownych Świąt Bożego Narodzenia!

Dzień Babci i Dziadka

23 stycznia do naszego przedszkola zaprosiliśmy swoje Babcie i Dziadków. Przygotowaliśmy dla nich przedstawienie z okazji ich święta, a także wręczyliśmy upominki – własnoręcznie przygotowane kalendarze. Dziękujemy, że byliście z nami, to dla nas ważne. Jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia naszym kochanym Babciom i Dziadkom.

Bal karnawałowy

6 lutego odbył się bal karnawałowy. Nie mogliśmy doczekać się tego dnia, w którym mogliśmy przebrać się za swoje ulubione postaci. Wspaniale spędziliśmy ten dzień, tańczyliśmy, śpiewaliśmy i braliśmy udział w konkursach.

Mobilne planetarium

8 lutego oglądaliśmy film „Sekrety – poznaj planety” w mobilnym planetarium, czyli specjalnej kopule. Wyruszyliśmy w podróż po kosmosie i poznaliśmy planety Układu Słonecznego.

Tłusty Czwartek

8 lutego nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku – pączków. Zjedliśmy ze smakiem pyszne wypieki, które powodowały uśmiech na naszych twarzach.

Walentynki

14 lutego obchodziliśmy Walentynki – dzień miłości i przyjaźni. Słuchaliśmy opowiadania o szczęśliwych gąbkach, mówiliśmy sobie miłe słowa, tworzyliśmy laurki z serduszek dla najbliższych oraz „walentynki” dla kolegów i koleżanek. Wszystkim życzymy miłości!

Warsztaty ceramiczne

29 lutego braliśmy udział w warsztatach ceramicznych. Na zajęciach tworzyliśmy pisanki wielkanocne.

"Mały miś w świecie wielkiej literatury"

1 marca w ramach projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” gościliśmy Panią Kasię  z wydawnictwa MAC, która przeczytała nam ciekawe opowiadanie.

Teatr „Robin Food”

4 marca oglądaliśmy przedstawienie pt. „Robin Food”, które wykonali aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki z Uśmiechem.