GRUPA PSZCZÓŁKI
ROK 2023/2024
PSZCZÓŁKI WITAJĄ PO WAKACJACH!!!
Pszczółki serdecznie witają wszystkich po wakacjach! Rozpoczynamy kolejny rok wspólnej zabawy, nauki i pracy. Będziemy odkrywcami, badaczami, podróżnikami, artystami i twórcami, a wszystko po to, by dobrze się bawiąc jak najwięcej się nauczyć, zdobyć nowe umiejętności, doskonalić te już posiadane. Życzymy wielu radości, nowych przyjaźni, ciekawych zabaw, dobrego humoru i niezapomnianych przeżyć, a rodzicom Pszczółek owocnej współpracy i zadowolenia.
Zapraszamy do oglądania zdjęć z naszego przedszkolnego życia na Facebooku przedszkola.
KODEKS PRZEDSZKOLAKA - POZNAJEMY ZASADY PRAWIDŁOWEGO ZACHOWANIA
W pierwszym tygodniu po wakacjach zapoznaliśmy się z ważną umową, jaką jest kodeks przedszkolaka. Na podstawie obrazków, poznaliśmy właściwy sposób zachowania się w różnych sytuacjach w przedszkolu. Zobowiązaliśmy się przestrzegać ustalonych reguł poprzez odcisk swojego paluszka.
DZIEŃ KROPKI
15 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie słuchaliśmy opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Tego dnia również dostrzegliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Wspólnie bawiliśmy się przy piosence o kropce i braliśmy udział w zabawach matematycznych i tanecznych. Było kolorowo, kropkowo i radośnie!!!
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. W naszym przedszkolu czekało na nas tego dnia moc atrakcji. Uczestniczyliśmy we wspólnych zabawach, konkursach i grach zespołowych. Zapoznaliśmy się również ze swoimi prawami – tak ważnymi w życiu każdego człowieka – oraz z obowiązkami, czyli „kodeksem dobrego zachowania się”. Było wesoło i kolorowo. Nie brakowało uśmiechu i radości. Na zakończenie panie złożyły nam życzenia i wręczyły nam Medale Wzorowego Przedszkolaka.
WITAMY PANIĄ JESIEŃ!
Tego roku Pani Jesień zrobiła nam niespodziankę – zostawiła dla nas list. Pani Jesień zachęciła nas do obserwowania przyrody a także do rozwiązywania ciekawych zagadek na temat jesiennej pory roku i badania przyniesionych skarbów za pomocą węchu i dotyku. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień, podczas pracy plastycznej wykonaliśmy wieniec w kolorach jesieni.
WARSZTATY "KOLORY EMOCJI"
26 września braliśmy udział w warsztatach "Kolory emocji" w Bibliotece Pedagogicznej. Były to zajęcia czytelnicze z elementami biblioterapii oraz kodowania offline na temat emocji. Poprzez wysłuchanie i wspólne omówienie książek poruszających tematykę emocji, mieliśmy okazję do refleksji nad własnymi przeżyciami i rozwijania inteligencji emocjonalnej oraz zdolności społecznych. Nagrodą dla nas za aktywny udział na koniec zajęć była świetna zabawa na magicznym dywanie.
PROGRAM EDUKACYJNY "MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY"
27 września rozpoczęliśmy realizację programu edukacyjnego "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury". Głównym celem programu jest rozwijanie i promocja czytelnictwa. Poznaliśmy zasady wspólnego czytania i zapraszania Misia do swoich domów. Organizatorem projektu jest Grupa MAC S.A. (właściciel marek MAC Edukacja, MAC Technologie i MAC Dydaktyka), z siedzibą w Kielcach, przy ulicy Witosa 76 przy współpracy z CEBP 24.12 Sp. z o.o. wydawcą miesięcznika Bliżej Przedszkola. Autorem projektu jest Aneta Konefał, dyrektor Przedszkola w Kolbuszowej.
DZIEŃ JABŁKA
28 września obchodziliśmy Dzień Jabłka. Był to wyjątkowy dzień, trochę inny niż zwykle. Poznawaliśmy jabłka i ich odmiany. Nie obyło się, bez kształtowania pojęć matematycznych z wykorzystaniem naturalnych okazów jabłuszek. Chętnie rozpoznawaliśmy i określaliśmy kształt, zapach, kolor, smak. Ponadto, wzbogaciliśmy swoją wiedzę z zakresu walorów zdrowotnych, tych smacznych owoców, a także poznaliśmy możliwości przetwarzania jabłek – przeciery, kompoty, konfitury, musy itp.. Wszystkie zabawy tego dnia dominowały pod znakiem jabłka – były piosenki, tańce, a także zagadki i działania matematyczne.
DZIEŃ CHŁOPAKA
29 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Był to dla nas dzień pełen wrażeń, radości i doskonałej zabawy. Nasze koleżanki złożyły nam życzenia, wręczyły nam przygotowane przez siebie upominki i zaśpiewały uroczyste "Sto lat!". Atrakcje jakie spotkały nas w tym dniu to: zabawy z balonami, tańce integracyjne i mini zawody sportowe. Na koniec wykonaliśmy kolorowe prace plastyczne.
WARSZTATY "ZASADY BIBLIOTECZNE"
6 października braliśmy udział w warsztatach "Zasady biblioteczne" w Bibliotece przy ul.Komorowskiego.Tematem przewodnim lekcji bibliotecznej była książka i biblioteka. Poznaliśmy najważniejsze zasady korzystania z biblioteki i dowiedzieliśmy się jak zostać prawdziwym czytelnikiem. Podczas zajeć rozmawialiśmy również o różnicy między biblioteką a księgarnią. Z uwagą i zaciekawieniem wysłuchaliśmy opowiadania "Uśmiech dla żabki". Podczas zajęć nie zabrakło również zabaw z okazji Dnia Uśmiechu. Wizyta w Bibliotece była dla nas ważnym przeżyciem i wszyscy jednogłośnie zadeklarowaliśmy, że to nie była nasza ostatnia wizyta.
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W LASKU WOLSKIM
10 października braliśmy udział w zajęciach edukacyjnych w Lasku Wolskim. Zajęcia te były prowadzone przez Panią Edukator z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Podczas spaceru przez Rezerwat Przyrody Panieńskie Skały rozpoznawaliśmy odgłosy lasu i szukaliśmy jego darów, podglądaliśmy życie leśnych zwierząt, rozpoznawaliśmy gatunki drzew i krzewów, a także braliśmy udział w licznych zabawach i pląsach.Warsztaty przyrodnicze były dla nas świetną lekcją, podczas której odkrywaliśmy tajemnice przyrody i fascynujące fakty o lesie i jego mieszkańcach.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
13 października był wyjątkowy nie tylko w naszej grupie ale w całym przedszkolu, ponieważ tego dnia świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. Pogodny i ciepły nastrój zawdzięczaliśmy najstarszym grupom, które zaprezentowały specjalnie przygotowane na tę okazję występy. Przedszkolaki były bardzo dumne i pełne powagi podczas artystycznego wystąpienia, podczas którego wyraziły swoją wdzięczność za codzienną opiekę nad nimi, za trud, cierpliwość, miłość i wielkie poświęcenie. Pani Dyrektor złożyła nauczycielom ciepłe życzenia radości i sił, których z pewnością nie zabraknie im na kolejne miesiące!!!
WARSZTATY "CIEKAWE INSTRUMENTY"
16 października braliśmy udział w warsztatach "Ciekawe instrumenty". Podczas zajęć mieliśmy okazję: zagrać na instrumentach z całego świata i doświadczyć ich brzmienia, zobaczyć jak zrobione są instrumenty i poznać historię niektórych z nich, a także odkryć, że dźwięk można nie tylko usłyszeć, lecz poczuć i zobaczyć.
SPEKTAL NARODOWEGO TEATRU EDUKACJI "PIOTRUŚ PAN"
19 października obejrzeliśmy fascynujące przedstawienie o chłopcu pochodzącym z Nibylandii - "Piotruś Pan". Podczas spektaklu przenieśliśmy się wraz z aktorami do świata wiecznego dzieciństwa oraz poznaliśmy zabawne historie Piotrusia Pana i jego towarzyszy. "Piotruś Pan" to opowieść o czarodziejskiej, beztroskiej krainie, w której nikt nie może dorosnąć, a życie jest nieustającą przygodą. Jednak nawet w takiej krainie czyhały niebezpieczeństwa, dlatego też mieliśmy okazję towarzyszyć bohaterom w czasie walki z piratami, dowodzonymi przez strasznego Kapitana Haka. Długo pozostaniemy pod wrażeniem scenografii, muzyki oraz gry aktorskiej.
TEATRZYK "MANIERY BIEDRONKI LUCYNKI"
24 października nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Krakowskiej Grupy Teatralnej KANON prezentując nam teatrzyk pt. "Maniery Biedronki Lucynki". Bohaterowie utrwalili nam wiadomości na temat dobrego wychowania, przypomnieli również zasady kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach, jak i stosowania zwrotów grzecznościowych oraz magicznych słów, takich jak: przepraszam, dziękuję, proszę....
DZIEŃ DYNI
31 października świętowaliśmy Dzień Dyni. Poznaliśmy wielką różnorodność dyń i wzbogaciliśmy wiedzę na ich temat. Dowiedzieliśmy się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań (pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki). Nie zabrakło tego dnia również zabaw dyniowych: klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej do najmniejszej, przeliczanie dyń i wiele innych. Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, skoki przez dynie, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne. Nie zabrakło również pracy plastycznej - malowania "rosnącymi farbami" dyń. Dzień ten przyniósł nam wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy.
WARSZTATY "WĘDRÓWKI KROPELKI" W WODOCIĄGACH MIASTA KRAKOWA
6 listopada podczas warsztatów "Wędrówki Kropelki" zostaliśmy zaproszeni przez bohaterów: dziadka Tadka i Olka do udziału w przedstawieniu, które tak naprawdę było wspólną zabawą. Czekały na nas nie tylko stroje imitujące kropelki wody, ale również zestaw makiet urządzeń służących do uzdatniania wody oraz oczyszczania ścieków. W trakcie przedstawienia poznaliśmy jak złożonym procesom podlega woda zanim trafi do krakowskich kranów i co się dzieje z nią później, po jej użyciu kiedy trafia do oczyszczalni. Spektakl z naszym udziałem urozmaicony był wesołymi piosenkami i wierszykami mówiącymi o tym, że wodę trzeba szanować i oszczędzać, bo jest ona największym darem natury.
WARSZTATY BĘBNIARSKIE
7 listopada braliśmy udział w muzycznych warsztatach bębniarskich. Poprowadził je zaproszony do naszego przedszkola Pan Artaszes - muzyk i artysta z Armenii. W tym dniu zostaliśmy wprowadzeni w pasjonujący świat dźwięków i rytmów. Zapoznaliśmy się z wyglądem i brzmieniem oryginalnych bębnów z Afryki. Podczas warsztatów nie tylko odgrywaliśmy proste rytmy, ale także próbowaliśmy zagrać z naszym gościem bębniarzem piosenki przedszkolne. Bawiliśmy się fantastycznie. Doznaliśmy wiele radości i satysfakcji z możliwości tworzenia własnych rytmów. Jednym słowem tego dnia było głośno, dużo grania, ruchu i śpiwewu.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Niepodległości. Podczas uroczystości przygotowanej przez naszych najstarszych kolegów rozwijaliśmy poczucie przynależności narodowej oraz poszerzaliśmy wiedzę na temat własnej ojczyzny. Zapoznaliśmy się z historycznymi wydarzeniami, utrwaliliśmy nazwy symboli narodowych, a także ubrani na galowo i z zachowaniem właściwej postawy odśpiewaliśmy hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego".
WARSZTATY "CIAO, ITALIA!"
13 listopada braliśmy udział w warsztatach "Ciao, Italia!" podczas których mieliśmy okazję poznać flagę, krajobrazy i zabytki Włoch. Nauczyczyliśmy się witać, dziękować i żegnać po włosku, a także poznaliśmy kilka włoskich gestów. Przymierzaliśmy także czapaki pizzaiolo i braliśmy udział w konkursie na najlepszą pizzę. Dowiedzieliśmy się kim był Pinokio i oglądaliśmy włoskie marionetki. Atrakcją okazała się niezwykłość Weneckiego Kanału i przymierzenie stroju Arlequina i Pierrota, a także weneckie maski. Mieliśmy również okazję pobawić się tak, jak włoskie dzieci - oryginalnymi włoskimi zabawkami. Na koniec zatańczyliśmy taniec z południa Włoch.
WARSZTATY "EDUKACJA FILMOWA" W KINIE PARADOX
21 listopada braliśmy udział w warsztatach "Edukacja filmowa" w kinie Paradox. Przed obejrzeniem filmu "Kicia Kocia mówi Dzień Dobry" braliśmy udział w spotkaniu podczas którego zostaliśmy przygotowani do świadomego odbioru treści filmu i form obrazowania charakterystycznych dla filmu animowanego. Wspólnie odkrywaliśmy rozmaite tajemnice obrazu filmowego oraz techniki animacji. Po filmie odbyły się warsztaty aktywizujące naszą wyobraźnię i twórcze myślenie. Zajęcia były dla nas świetną zabawą pozwalającą nam odkrywać, działać i współpracować ze sobą.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
24 listopada świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dlatego też tego dnia braliśmy udział w zabawie w misiowej krainie. Poznaliśmy historię święta, wspólnie recytowaliśmy wiersze o misiach, bawiliśmy się przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", 'Jadą, jadą misie". Panie przygotowały wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek oraz misiowe tańce. Wykonaliśmy również nasze skarpetkowe misie.Ten dzień w naszej grupie był pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas!!!
ANDRZEJKI
WIZYTA MIKOŁAJA
4 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał do naszego przedszkola św. Mikołaj. Spotkanie z miłym gościem rozpoczęliśmy od oglądnięcia przedstawienia teatralnego "Prezent Świętego Mikołaja". Byliśmy bardzo szczęśliwi, rozpromienieni, a nawet trochę zawstydzeni gdy Mikołaj odwiedził naszą grupę. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z nami, zachęcał nas, abyśmy byli grzeczni, słuchali rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wręczył nam prezenty. Za prezenty odwdzięczyliśmy się pięknie zaśpiewanymi piosenkami. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła nam wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci, a niektórzy już nie mogą doczekać się kolejnej Jego wizyty.
WARSZTATY W BIBLIOTECE
Czego możemy nauczyć się w bibliotece? Sprawdziliśmy to 7 grudnia podczas warsztatów w bibliotece przy ul. Komorowskiego. Zaczęliśmy od szukania Smerfów, które pochowały się na bibliotecznych regałach - bo niebieskie stworki też oczywiście lubią czytać. Wzięliśmy udział w smerfowych zabawach i zaśpiewaliśmy smerfne piosenki. Dowiedzieliśmy się kiedy jest obchodzony "Dzień Smerfa" oraz wysłuchaliśmy wybranego opowiadania. Na koniec kolorowaliśmy kolorowanki przedstawiające Smerfy.
WARSZTATY NIETOPERZOWE
8 grudnia braliśmy udział w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez Edukatora Zespołu Parków Krajobrazowych. Nocki, karliki, gacki, mroczki, mopki... największe i najmniejsze... czarne, rude, brązowe...To nietoperze, bo o nich mowa zagościły dzisiaj w naszej grupie. Dowiedzieliśmy się, czy wplątują się we włosy..., gdzie spędzają zimę..., co jedzą..., po co im tak wielkie uszy..., na czym polega hibernacja i echolokacja - w jaki sposób nietoperze "widzą".
WARSZTATY "MONGOLSKA JURTA"
11 grudnia uczestniczyliśmy w warsztatach "Mongolska Jurta". Podczas zajęć mieliśmy okazję zbudować wspólnie mongolska jurtę i poznać panujące w niej zasady. Dowiedzieliśmy także jak wyglada jak.... i spróbowaliśmy go wydoić. Dużą atrakcją były dla nas mongolskie rekwizyty (kalendarz mongolski, mongolskie ubrania) a także mongolskie krajobrazy i realia życia w kraju, gdzie mleka jest więcej niż wody. Na koniec zobaczyliśmy przedmioty codziennego użytku i mieliśmy możliwość pobawienia się mongolskimi zabawkami.
MOBILNE OCEANARIUM
18 grudnia do naszego przedszkola przybyło „Mobilne Oceanarium", które zabrało nas w niezwykłą podróż zgłębiając tajemnice podwodnego świata roślin i zwierząt. Wszystko miało miejsce w specjalnej kopule ustawionej w jednej z sal, w której oglądaliśmy przyrodniczy film 3D opowiadający o życiu wodnych zwierząt. Widzieliśmy morskie głębiny, rafę koralową i jej niezwykłych mieszkańców. Ta inspirująca podróż w głąb mórz i oceanów była dla nas źródłem wielu pozytywnych emocji i wrażeń.
SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE
19 grudnia miało miejsce w naszej grupie tradycyjne spotkanie bożonarodzeniowe. Podczas całego wydarzenia panowała wyjątkowa atmosfera. Występ wprowadził wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Świąteczny nastrój podkreślały nasze niecodzienne stroje oraz bożonarodzeniowa dekoracja sali. Wszyscy z przejęciem odtwarzaliśmy swoje role. Słychać było piękne kolędy. Przygotowaliśmy również drobne świąteczne upominki dla naszych rodziców, które wręczyliśmy je im podczas składania życzeń. Po występie zaprosiliśmy rodziców na warsztaty świąteczne, podczas których wspólnie dekorowaliśmy pierniczki.
PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE "CZERWONY KAPTUREK"
20 grudnia obejrzeliśmy spektakl teatralny "Czerwony Kapturek" w wykonaniu aktorów Agencji Artystycznej KANON z Krakowa. Nie sama treść była w tym spektaklu najistotniejsza, ale sposób w jaki została przekazana. Wesoło, skocznie, z wieloma piosenkami, chwilami groźnie a czasem wzruszająco. Wszystkie postaci z tej znanej wszystkim baśpewne słowa ni, pomogły nam nie tylko zrozumieć pewne słowa czy rozwiązać trudne sprawy, ale także wniosły dużo dobrego humoru.Na uwagę zasługiwała również warstwa edukacyjna utworu, o której często zapominamy. Przestroga, by nie zbaczać z wyznaczonej drogi i nie rozmawiać z nieznajomymi, to tylko część nauk, jakie płynęły do nas ze sceny.
WESOŁYCH ŚWIĄT!
Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,
Jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
Jest taka siła, co spełnia marzenia….
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.
Takich magicznych Świąt
pełnych spokoju, refleksji, rodzinnego ciepła
bez pośpiechu, trosk i zmartwień,
spędzonych w gronie najbliższych osób
życzą
Pszczółki z Wychowawczyniami
WARSZTATY "RAJSKA TAJLANDIA"
15 stycznia wzięliśmy udział w warsztatach "Rajska Tajlandia", podczas których przenieślismy się do bajkowej Tajlandii, kraju wolnych ludzi, gdzie zyją słonie i tygrysy, kwitną piękne orchidee. Poznaliśmy tajskie krajobrazy, przekonaliśmy się czym jest tajski masaż, założyliśmy kolorowe sarongi i kapelusze. Na koniec mieliśmy okazję pobawić się zabawkami z Tajlandii.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
23 stycznia przygotowaliśmy dla naszych Kochanych Babć i Dziadków - słowno - muzyczne niespodzianki. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy im swoimi występami radość. Z okazji święta wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia pozwalającego na aktywne życie i realizację swoich marzeń i pasji, wszelkiej pomyślności, optymizmu życiowego oraz niespotykanego szczęścia, które mogą dać tylko wnuczęta. Niech omijają Was troski i smutki dnia codziennego, a jesień życia będzie najlepszym czasem do spełnienia rzeczy dotąd niespełnionych!!!
TEATRZYK "PRZYGODY KRECIKA I SARENKI"
24 stycznia obejrzeliśmy w przedszkolu teatrzyk "Przygody krecika i sarenki" w wykonaniu aktorów Teatru Kanon z Krakowa. Artyści przedstawili nam pouczającą bajkę. Oglądaliśmy z radością pełne humoru przygody krecika Czesia, sarenki Grażynki, czarodzieja Rysia oraz dziewczynki Mariolki. Poznaliśmy niezbędne i bardzo ważne cechy dobrego człowieka, jakimi są kultura osobista, dobroć, prawdomówność i przyjaźn. Było to dla nas bardzo pouczające przedstawienie!
SPEKTAKL TEATRALNY "DOKTOR I JEGO ZWIERZĘTA"
29 stycznia wybraliśmy się do kina Kijów na spektakl teatralny "Doktor i jego zwierzęta" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji. Spektakl skierował naszą uwagę na stworzenia, które mieszkają obok nas, o istnieniu których często zapominamy. Doktor, dzięki temu,że mógł swobodnie rozmawiać ze zwierzętami, stworzył doskonałą okazję, by lepiej je poznać. Wraz ze swoimi zwierzętami prowadził spokojne życie, do czasu, kiedy do Afryki dotarła groźna choroba, która zagrażała życiu tamtejszym małpom. Doktor ze swoimi przyjaciółmi wyruszył im na ratunek. Podróż okazała się bardzo niebezpieczna,ale podróżnicy osiągnęli swój cel. Z podróży wrócili cali i zdrowi, bogatsi w doświadczenia i nowych przyjaciół. Teraz my z większą życzliwością będziemy już też patrzeć na wszystkie żywe istoty żyjące wokół nas !!!
DZIEŃ NALEŚNIKA
2 lutego obchodziliśmy DZIEŃ NALEŚNIKA. Tego dnia poprzez piosenkę poznaliśmy przepis na naleśniki oraz bawiliśmy się w zabawy, których bohaterem był NALEŚNIK ( podrzucanie naleśnika, slalom z naleśnikiem, zabawa o charakterze sensorycznym "żywy naleśnik"). Wykazaliśmy się również własną inwencją podczas wykonywania pracy plastycznej - przygotowując deser w postaci nalesników z ulubionymi dodatkami. Było dużo śmiechu i radości!!!
BAL KARNAWAŁOWY
6 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Czekaliśmy na niego z wielką radością. Na czas zabawy zamieniliśmy się w księżniczki, damy dworu, wróżki, motylki, rycerzy, budowniczych, supermenów i wiele innych postaci bajkowego świata. Wesołą zabawę, uatrakcyjniały liczne zabawy i konkursy. Zabawa karnawałowa dostarczyła nam wiele radości, przyjemności i niezapomnianych chwil, które na długo pozostaną w naszej pamięci.
TŁUSTY CZWARTEK
Dzień jak co dzień – cóż za bzdura! Dziś w przedszkolu pączków góra. Małe pączki, duże pączki, dziś po nie sięgają rączki. I kalorii nikt nie liczy… Cóż za święto, czy ktoś wie? Tłusty czwartek ! Cieszmy się! Tymi słowami rozpoczął się w naszej grupie słodki dzień – Tłusty Czwartek. W tym dniu poznaliśmy tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Wykonaliśmy również pracę plastyczną o dzisiejszej tematyce. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków. Dzisiejszy podwieczorek był pyszny!
MOBILNE PLANETARIUM
8 lutego uczestniczyliśmy w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium. Pokaz odbył się w specjalnej kopule o kształcie półkuli, która dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Oglądaliśmy projekcje wybranego filmu o tematyce astronomicznej. I tak odbyliśmy podróż przez Układ Słoneczny, przechadzaliśmy się się po planetach, lądowaliśmy na Księżycu. Mogliśmy również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem Słońca i deszczem meteorytów. W jednej chwili przenieśliśmy się w zagadkowy świat kosmosu.Pokaz dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych, kosmicznych wrażeń.
WALENTYNKI
14 luty był dla nas prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Tego dnia wzięliśmy udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in. szukaliśmy drugiej połówki serca, rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące bohaterów bajek, wręczaliśmy upominki swoim koleżankom i kolegom. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Dzień ten z pewnością możemy zaliczyć do udanych. Był to dzień miłych serduszkowych wrażeń.
WARSZTATY "BEZPIECZNE ZABAWY NA ŚNIEGU" W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ
22 lutego braliśmy udział w warsztatch "Bezpieczne zabawy na śniegu" w Bibliotece Pedagogicznej przy ul.Focha. Podczas ciekawego spotkania z Panią Ewą i Panem Waldemarem ze Straży Miejskiej Miasta Krakowa, poznaliśmy zasady bezpiecznych zabaw na śniegu, wspaniale bawiliśmy się w miasteczku drogowym oraz wcieliliśmy się w rolę kierowców autochodzików. Na koniec zajęć ćwiczyliśmy również swoją pamięć podczas gry memory.

