„Dziecko chce być dobre.

Jeśli nie umie – naucz.

Jeśli nie wie – wytłumacz.

Jeśli nie może – pomóż.”

Janusz Korczak

Samorządowe Przedszkole nr 9 znajduje się na krakowskim Salwatorze w sercu Zwierzyńca.

Przedszkole rozpoczęło swoją działalność w tym budynku we wrześniu 2001 roku. Nasi absolwenci dostają się do prestiżowych szkół podstawowych i gimnazjów, renomowanych liceów krakowskich, studiują ambitne kierunki. Biorą aktywny udział w różnego rodzaju konkursach przedmiotowych. Cieszymy się ich sukcesami, a także tym, że właśnie nasze przedszkole położyło niejako podwaliny pod ich kolejne osiągnięcia.

Przedszkole czynne jest w godzinach 6.30 - 17.00, posiada 7 oddziałów, oferuje własne wyżywienie: smaczną i domową kuchnie, posiada własny ogród zabaw oraz boisko do piłki noznej.

Dzieci to najważniejsze osoby na terenie naszego przedszkola. One nadają sens naszej pracy, nie pozostają z boku, są zawsze w centrum działań.

Priorytetami przedszkola są: bezpieczeństwo, dowartościowanie każdego dziecka, wszechstronny rozwój naszych wychowanków.

Placówka zapewnia zajęcia dodatkowe:

• taniec,
  • j. angielski,
  • religię,
  • robotykę.

Dzieci w naszym przedszkolu czują się bezpiecznie. Kierujemy tak rozwojem dziecka, aby stał się on człowiekiem otwartym i tolerancyjnym, aby umiał wyrazić siebie i swoje odczucia w twórczej ekspresji artystycznej.

Przedszkole zapewnia opiekę specjalistów: psychologa, logopedy, pedagoga specjalnego, nauczyciela wspólorganizujacego kształcenie.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FILMU O NASZYM PRZEDSZKOLU:

Sale w naszym przedszkolu są wielofunkcyjne, duże, wysokie, dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym. Atrakcyjne pomoce dydaktyczne sprzyjają wspaniałej zabawie i edukacji dzieci.

Nasz ogród to miejsce, gdzie dzieci nabywają umiejętności społeczne podczas zabawy ze swoimi rówieśnikami oraz rozwijają wyobraźnię poprzez kreatywne wykorzystanie przestrzeni i dostępnych zabawek.

KUCHNIA

Przedszkole posiada własną wyposażoną kuchnię. Przygotowując posiłki zwracamy uwagę na jakość składników i różnorodność potraw. W przedszkolu wydawane są 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad oraz podwieczorek. Stawka żywieniowa za 3 posiłki -11,50 zł

Nasze Przedszkole dba nie tylko o dzieci ale także o rodziców.

Dzięki współpracy w ramach projektu SCWEW oferujemy m.in.:

-konsultacje z psychologiem (dla dzieci i rodziców)

-konsultacje z logopedą (dla dzieci i rodziców)

-konsultacje z pedagogiem (dla dzieci i rodziców)

-spotkania z konsultantem międzykulturowym

Nasi rodzice mają okazję uczestniczyć bezpłatnie w szkoleniachi warsztatach organizowanych dla nich w formie online.

Oto przykłady:

Warsztaty z Panią psycholog Magdaleną Sabik pt. "Drogowskazy"

25.08.2022 - dzieci

26.08.2022 - młodzież

Warsztaty "Od rywalizacji do relacji" - o relacjach wśród rodzeństwa

24.11.2022 - dzieci

25. 11. 2022 - młodzież

Warsztaty "Ekrany" - wpływ mediów na rozwój i emocje dzieci i młodzieży

09.03.2023 - dzieci

16.03.2023 - młodzież